• Aktualności
 • Kontakt
 • WYDAJ SWOJĄ TWÓRCZOŚĆ
   

  Rekrutacja na Uniwersytecie Zielonogórskim

  Autor: Wieczorna
  Miejsce wydarzenia: aleja Wojska Polskiego 69, 65-762 Zielona Góra, Polska (51.9401883, 15.4720703)
  Termin wydarzenia: 12.07.2019 06:00 - 07:00

  Rekrutacja na rok akademicki 2019/2020 na Uniwersytecie Zielonogórskim wkroczyła w kolejny etap - dzisiaj (11 lipca) zostały ogłoszone pierwsze listy rankingowe na studiach stacjonarnych I stopnia i studiach jednolitych magisterskich. Od 12 lipca do 16 lipca (z wyłączeniem niedzieli) będą przyjmowane dokumenty od kandydatów, którzy na tych listach się znaleźli. Dokumenty są przyjmowane w siedzibie Biura Rekrutacji Uniwersytetu Zielonogórskiego przy al. Wojska Polskiego 69 w pok. 101 (I piętro) w godz.:

  - piątek, poniedziałek, wtorek – 8.00-14.00

  - sobota – 9.00-12.00

  Jeżeli w terminie wyznaczonym na przyjmowanie dokumentów kandydat nie może przyjść do Biura Rekrutacji osobiście (z powodu: wyjazdu, pracy czy choroby itp., i złożyć dokumentów), powinien wyznaczyć pełnomocnika, który w jego imieniu dokona wszelkich formalności związanych z wpisem na studia.

  Wzór pełnomocnictwa – znajduje się na stronie: http://rekrutacja.uz.zgora.pl/wazne-wskazowki/ Pełnomocnictwo nie wymaga uwierzytelnienia u notariusza. Jednak u notariusza należy uwierzytelnić:

  - kopię dowodu tożsamości kandydata, jeśli wyznaczony pełnomocnik nie będzie posiadał oryginału jego dowodu tożsamości,

  - kopię świadectwa dojrzałości kandydata, jeżeli wyznaczony pełnomocnik nie będzie posiadał oryginału jego świadectwa dojrzałości.  Kolejne listy rankingowe zostaną opublikowane 19 i 25 lipca, a ogłoszenie list osób przyjętych i nieprzyjętych na studia nastąpi do 30 lipca br.

  II nabór na kierunki, na których będą jeszcze wolne miejsca i otwarcie elektronicznej rejestracji rozpocznie się 1 sierpnia i potrwa do 15 września.

  Ten kalendarz nie dotyczy kierunku lekarskiego!  W pierwszej rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie na Uniwersytecie Zielonogórskim zarejestrowało się prawie 5 tys. kandydatów. Najbardziej oblegany – bo aż 42 osoby na jedno miejsce – jest kierunek lekarski. W pierwszej piątce najpopularniejszych kierunków są też: psychologia, filologia angielska, logistyka i zarządzanie.  Rekrutacja na rok akademicki 2019/2020 na UZ jest prowadzona na 64 kierunki studiów stacjonarnych I stopnia i jednolitych magisterskich, na 13 wydziałach (w tym Filia UZ w Sulechowie).

  Nowością w tegorocznej ofercie naszej uczelni jest kierunek arteterapia (studia licencjackie na Wydziale Pedagogiki, Psychologii i Socjologii) i dwa kierunki studiów, które wcześniej już funkcjonowały jako studia licencjackie lub jako specjalność. Są to kierunki, które od tego roku, zgodnie z ustawową zmianą, będą studiami jednolitymi magisterskimi: pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna pedagogika specjalna.

  Poszczególne wydziały otwierają też nowe, atrakcyjne specjalności w ramach istniejących już kierunków, jak np. mechanika lotnicza czy biologia medyczna. Warto sprawdzić na stronie http://rekrutacja.uz.zgora.pl/  Ewa Sapeńko

  Rzecznik prasowy

  Uniwersytetu Zielonogórskiego

  REKLAMA

  LOKALIZACJA
  Współrzędne: 51.9401883, 15.4720703
  KOMENTARZE

  WYDANIA LOKALNE
  pokaż wszystkie PARTNERZY
  Zamojska Slupska.eu Dziennik WIeczorny.pl ZIelonogorska.pl Thorner.pl Zeitung Jeleniogorska.pl Datbiger Zeitung Kubuska,eu Kolobrzeska.pl Gazeta Łużycka Gazeta Warszawska Gazeta Gnieźnieńska Legnicka.eu Gazeta Grudziądzka Gazeta Tarnowska Lodzka Gazeta Radomska Łomżyńska Echa płockie Gazeta Białostocka Poselka.pl Stargard.eu Markuriusz polski
  Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka