• Aktualności
 • Kontakt
 • WYDAJ SWOJĄ TWÓRCZOŚĆ
   

  Nowy Sezon Kulturalny w Łódzkiem rozpoczęty

  Autor: Wieczorna

  (Źródło: https://www.lodzkie.pl/strona-glowna/aktualnosci/nowy-sezon-kulturalny-w-%C5%82%C3%B3dzkiem-rozpocz%C4%99ty)

  W Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina odbyła się uroczysta inauguracja Sezonu Kulturalnego 2018/2019 w naszym województwie. W tym roku uroczystość została zorganizowana w ramach Regionalnego Kongresu Edukacji Kulturalnej, który w tym samym miejscu od rana rozpoczął swoje obrady.Podczas uroczystości wręczono Nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego. Otrzymali je z rąk marszałka Witolda Stępnia artyści, animatorzy i pracownicy instytucji kultury z województwa łódzkiego szczególnie zaangażowani w tworzenie, upowszechnianie i ochronę dóbr kultury w naszym regionie. Obecna na uroczystości była również Joanna Skrzydlewska, członek zarządu województwa łódzkiego.  
   
  - W budowaniu życia kulturalnego, w przyciąganiu do kultury, w podnoszeniu świadomości kulturalnej widzimy jeden z warunków na rozwój regionu. Kolejny rok to koncerty, wydarzenia, spotkania i liczę tutaj na inicjatywę naszych instytucji, na których do tej pory się nie zawiedliśmy. A w Łódzkiem naprawdę wiele będzie się działo. Mamy w tym roku jubileusz  130-lecia Teatru im. S. Jaracza w Łodzi, 65-lecia Łódzkiego Domu Kultury oraz 20-lecia Festiwalu Kolory Polski. To także 25-lecie Łódzkich Spotkań Baletowych w Teatrze Wielkim. Życzę nam wszystkim, widzom, żeby to był sezon pełen wrażeń, satysfakcji i odkrywania kultury na nowo – powiedział podczas inauguracji marszałek Witold Stępień.
   
  Nagrody Marszalka odebrali: prof. dr hab. Ryszard Grygiel – dyrektor Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi oraz Mariola Eckert i Ireneusz Marchelak - kustosze muzeum, Ewa Baranowska – pracownik Biura Promocji Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi, Magdalena Konczarek - dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Kutnie, Renata Wojtczak - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim, Joanna Krysińska-Gwarda, Sławomir Cichor i Jakub Władysław Kosmal - muzycy Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej, Katarzyna Słoboda, Maja Pawlikowska i Adam Jurek – pracownicy Muzeum Sztuki w Łodzi oraz Mirosław Marciniak i Natalia Korzeniowska z Łódzkiego Domu Kultury. Wśród tegorocznych laureatów Nagrody znaleźli się także: Teodor Waldemar Pawłowski - śpiewak operowy i popularyzator muzyki operowej, Jarosław Cielebon – pracownik Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe, Michał Pająk z Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Ogniki" z Pątnowa, Rzgowski Chór „Camerata” i Zespół Pieśni i Tańca „Dobroń".
   
  GS
  REKLAMA

  KOMENTARZE

  WYDANIA LOKALNE
  pokaż wszystkie PARTNERZY
  Zamojska Slupska.eu Dziennik WIeczorny.pl ZIelonogorska.pl Thorner.pl Zeitung Jeleniogorska.pl Datbiger Zeitung Kubuska,eu Kolobrzeska.pl Gazeta Łużycka Gazeta Warszawska Gazeta Gnieźnieńska Legnicka.eu Gazeta Grudziądzka Gazeta Tarnowska Lodzka Gazeta Radomska Łomżyńska Echa płockie Gazeta Białostocka Poselka.pl Stargard.eu Markuriusz polski
  Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka