• Aktualności
 • Kontakt
 • WYDAJ SWOJĄ TWÓRCZOŚĆ
   

  Działania z ikrą

  Autor: Wieczorna

  (Źródło: https://www.lodzkie.pl/strona-glowna/aktualnosci/dzia%C5%82ania-z-ikr%C4%85)

  Chodnik i ścieżka rowerowa połączą w Konstantynowie ul. Moniuszki z terenami rekreacyjnymi przy ulicy Łaskiej. Inwestycję wesprą pieniądze unijne z Programu Operacyjnego „Ryby”. Dokument, który to potwierdza przekazał władzom miasta marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.
   
  To pierwsza z blisko 30 umów, które zostaną podpisane w najbliższym czasie z gminami z województwa łódzkiego, które stanęły do konkursu o dofinansowanie ich inwestycji związanych z terenami rybackimi i odnawianiem gospodarki rybackiej. Realizuje je jedna działająca w województwie lokalna grupa działania - „Z ikrą”. LGD obejmuje 11 gmin z terenu powiatów: pabianickiego, zgierskiego, poddębickiego i łęczyckiego. W sumie, od początku obecnej unijnej perspektywy finansowej (2014-2020), miała do rozdysponowania 3 mln 971 tys. euro w ramach tzw. Fundusz Morskiego i Rybackiego. W kwietniu tego roku ogłoszony został już drugi nabór wniosków o dofinansowanie projektów gmin działających w LGD „Z ikrą”.
  Konstantynów na budowę ścieżki pieszo-rowerowej otrzymał 250 tys. zł. – Cieszę się z inicjatywy miasta i umiejętności w pozyskiwaniu pieniędzy na swoje cele – mówił marszałek Witold Stępień, który podpisał umowę z wiceburmistrzem Krzysztofem Pipińskim.
  jg
  REKLAMA

  KOMENTARZE

  WYDANIA LOKALNE
  pokaż wszystkie PARTNERZY
  Zamojska Slupska.eu Dziennik WIeczorny.pl ZIelonogorska.pl Thorner.pl Zeitung Jeleniogorska.pl Datbiger Zeitung Kubuska,eu Kolobrzeska.pl Gazeta Łużycka Gazeta Warszawska Gazeta Gnieźnieńska Legnicka.eu Gazeta Grudziądzka Gazeta Tarnowska Lodzka Gazeta Radomska Łomżyńska Echa płockie Gazeta Białostocka Poselka.pl Stargard.eu Markuriusz polski
  Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka