• Aktualności
 • Kontakt
 • WYDAJ SWOJĄ TWÓRCZOŚĆ
   

  Wojewódzki Rower Publiczny coraz bliżej

  Autor: Wieczorna

  (Źródło: https://www.lodzkie.pl/strona-glowna/aktualnosci/wojew%C3%B3dzki-rower-publiczny-coraz-bli%C5%BCej)

  Jesienią mieszkańcy regionu będą mogli korzystać z wojewódzkiego roweru publicznego. W najbliższych dniach zostanie podpisana umowa z firmą Nextbike Serwis sp. z.o.o, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu.  „Rowerowe Łódzkie” jest projektem 11 partnerów zlokalizowanych przy trasach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej: Województwo Łódzkie (Lider Projektu), Koluszki, Kutno, Łask, Łowicz, Łódź, Sieradz, Skierniewice, Zduńska Wola, Zgierz oraz Pabianice.

  - W ramach projektu „Rowerowe Łódzkie” zrealizowany będzie system wypożyczalni roweru publicznego w województwie łódzkim, obejmujący 15 parkingów rowerowych na rowery prywatne wraz ze stacjami naprawczymi rowerów oraz 125 stacji rowerowych do wypożyczenia rowerów i 1002 rowery. Maksymalny termin realizacji systemu roweru publicznego to 3,5 miesiąca. NB Serwis sp. z o. o. zobowiązana będzie utrzymywać system roweru publicznego przez 6 lat, do 2024 roku. Korzystanie z roweru będzie możliwe przez cały rok.  Będzie to rower IV generacji - mówi marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

  Dla rowerów prywatnych ustawione zostaną stojaki na rowery, a system wypożyczalni rowerów publicznych umożliwi skorzystanie z roweru publicznego. Zatem rowerem dojedzie się do stacji, przystanków kolejowych bez konieczności zabierania go do pociągu. Rower IV generacji, dostarczony w ramach projektu, to rower wyposażony w terminal umożliwiający wypożyczenie i zwrot roweru. Partnerzy projektu dokonali już wyboru koloru roweru, który będzie srebrnoszary. Partnerzy ustalili także jak będą wyglądały opłaty za korzystanie z roweru publicznego. Opłata będzie wzorowana na systemie łódzkiego roweru publicznego, przy czym każdy z partnerów może wprowadzić własne ulgi w opłatach. Najniższe opłaty będą za doprowadzenie roweru do stacji, przy czym wypożyczenie roweru do 20 minut będzie bezpłatne natomiast do 1 godziny kosztować będzie 1,00 zł.

  W ramach utrzymania roweru firma NB Serwis sp. z o. o.została zobowiązana do ubezpieczenia systemu wypożyczalni od zdarzeń losowych. Uruchomione zostanie także Centrum Kontaktu z użytkownikami systemu roweru publicznego, które będzie czynne całą dobę, również w niedziele i święta. Kontakt z Centrum będzie możliwy przy pomocy poczty elektronicznej bądź telefonu, w tym za pomocą sms. Wojewódzki rower publiczny będzie kolejnym dostępnym dla mieszkańców województwa publicznym środkiem transportu, umożliwiającym poruszanie się po regionie: do pracy, do szkół i w celach turystycznych.

  (dk)
  REKLAMA

  KOMENTARZE

  WYDANIA LOKALNE
  pokaż wszystkie PARTNERZY
  Zamojska Slupska.eu Dziennik WIeczorny.pl ZIelonogorska.pl Thorner.pl Zeitung Jeleniogorska.pl Datbiger Zeitung Kubuska,eu Kolobrzeska.pl Gazeta Łużycka Gazeta Warszawska Gazeta Gnieźnieńska Legnicka.eu Gazeta Grudziądzka Gazeta Tarnowska Lodzka Gazeta Radomska Łomżyńska Echa płockie Gazeta Białostocka Poselka.pl Stargard.eu Markuriusz polski
  Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka