• Aktualności
 • Kontakt
 • WYDAJ SWOJĄ TWÓRCZOŚĆ
   

  Nowość w ofercie Apple: zewnętrzna karta graficzna do MacBooka za 3019 zł. Kupisz?

  Autor: Wieczorna

  (Źródło: https://www.spidersweb.pl/2018/07/apple-macbook-pro-blackmagic-egpu.html/?full=1)

  macbook Mac apple procesor arm Face ID

  Do oferty Apple dołączyła właśnie zewnętrzna karta graficzna dedykowana MacBookom. Model eGPU stworzony we współpracy z firmą Blackmagic sprzedawany jest w ładnej, metalowej obudowie i kosztuje 3019 zł. To wcale nie jest wygórowana cena jak za tego typu sprzęt.

  Jest to rozwiązanie eGPU, czyli external GPU. Ostatnio podobny sprzęt od Razera testował u nas Szymon Radzewicz. Zachęcam do zapoznania się z jego recenzją, ale jeżeli nie macie teraz na to czasu, powinniście wiedzieć, że działało ono średnio. Zarówno współpracując z MacBookami, jak też komputerami z systemem Windows. Wypuszczenie takiego sprzętu przez Apple może oznaczać, że niedługo korzystanie z eGPU na maszynach z macOS będzie mniej problemowe niż do tej pory.

  Wróćmy jednak do omawianego sprzętu.

  Karta graficzna od Apple i Blackmagic to Radeon Pro 580 z 8 GB pamięci zamknięty w obudowie wyposażonej w dwa porty Thunderbolt 3, cztery porty USB oraz jedno wyjście obrazu w standardzie HDMI. Według Apple rozwiązanie to zapewnia 2,8 raza większą wydajność graficzną niż chip wbudowany w 15-calowego MacBooka oraz aż 8-krotnie większą niż ten znajdujący się w modelu 13-calowym.

  eGPU

  Sprzęt ten nie będzie miał problemu z obsługą ekranu 5K i pozwoli właścicielom MacBooków sprawniej zajmować się montażem i renderowaniem wideo oraz tworzeniem treści VR. No i graniem, jeżeli ktoś dość szalony, aby używać MacBooka właśnie do tego zadania.

  Czy eGPU od Apple to rozwiązanie opłacalne?

  Porównywalna karta graficzna kosztuje niecałe 1500 zł, czasami nawet mniej. Z kolei sprzęt od Apple, kosztuje 3019 zł, czyli dwa razy więcej.

  Jednak istnieje szansa, że w przyszłości będzie można włożyć do Blackmagic eGPU inną kartę graficzną. Jeżeli taki upgrade rzeczywiście będzie możliwy, a eGPU będą faktycznie dobrze działać z macOS, to akcesorium będzie można uznać za warte zakupu. Oczywiście dla pewnej, bardzo wąskiej grupy użytkowników.  Nowość w ofercie Apple: zewnętrzna karta graficzna do MacBooka za 3019 zł. Kupisz?
  REKLAMA

  KOMENTARZE

  WYDANIA LOKALNE
  pokaż wszystkie PARTNERZY
  Zamojska Slupska.eu Dziennik WIeczorny.pl ZIelonogorska.pl Thorner.pl Zeitung Jeleniogorska.pl Datbiger Zeitung Kubuska,eu Kolobrzeska.pl Gazeta Łużycka Gazeta Warszawska Gazeta Gnieźnieńska Legnicka.eu Gazeta Grudziądzka Gazeta Tarnowska Lodzka Gazeta Radomska Łomżyńska Echa płockie Gazeta Białostocka Poselka.pl Stargard.eu Markuriusz polski
  Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka