• Aktualności
 • Kontakt
 • WYDAJ SWOJĄ TWÓRCZOŚĆ
   

  Tę aktualizację do sprzętu Sonosa na pewno chcesz pobrać. Wprowadza bowiem obsługę AirPlay 2

  Autor: Wieczorna

  (Źródło: https://www.spidersweb.pl/2018/07/sonos-airplay-2-aktualizacja.html/?full=1)

  sonos airplay 2

  Wedle moich obserwacji, fani sprzętu Sonos i fani sprzętu Apple’a to zazwyczaj dokładnie te same osoby. Bez wątpienia ucieszy więc ich aktualizacja oprogramowania układowego głośników, znacząco zwiększająca ich integrację z urządzeniami z iOS i macOS.

  Sprzęty Sonosa najnowszej generacji – w tym Sonos Beam, Sonos One, Playbase i głośniki Play:5 drugiej generacji – otrzymają dziś aktualizację oprogramowania. Największą zmianą, jaką wprowadza ich producent, jest wprowadzenie do nich obsługi AirPlay 2.

  AirPlay to autorski mechanizm Apple’a do przesyłania bezprzewodowego strumieni audio i wideo przez sieć Wi-Fi. Jego największą zaletą jest jakość dźwięku z uwagi na większą przepustowość Wi-Fi od Bluetootha. Mechanizm nie był rozwijany aż przez siedem lat. W końcu jednak pojawił się jego następca, jakim był AirPlay 2.

  AirPlay 2 umożliwia połączenie z wieloma urządzeniami równocześnie. Będziesz mógł łatwo wybierać iPhone’em które głośniki mają grać.

  To oznacza wiele nowych sposób wykorzystania naszego zestawu głośników. Możemy na przykład zdecydować, że jeden z nich będzie odpowiadał za lewy kanał, drugi za prawy – tworząc razem scenę stereo. Możemy strumieniować muzykę do kilku głośników równocześnie. Lub też możemy kazać przełączać się pomiędzy aktywnymi głośnikami jak przechodzimy z pokoju do pokoju.

  Zgodność z AirPlay 2 również oznacza, że naszymi głośnikami będzie mogła zarządzać Siri. Zamiast więc dłubać w interfejsie dotykowym, możemy po prostu wydać polecenie mową naturalną (póki co, nie w języku polskim), a Sonosy same zareagują na „Hej Siri, odtwórz moją ulubioną listę z Apple Music. Same głośniki pozostaną jednak zintegrowane przede wszystkim z Alexą.

  Co szczególnie miłe, aktualizacja obsługi AirPlay 2 w pewnym sensie dotyczy też starszych głośników Sonos. Jeżeli w naszym mieszkaniu mamy zestaw mieszany, wystarczy że zaktualizujemy nowsze sprzęty. Te w razie potrzeby będą już protokołem Sonosa przekazywać dalej potrzebne informacje starszym głośnikom.  Tę aktualizację do sprzętu Sonosa na pewno chcesz pobrać. Wprowadza bowiem obsługę AirPlay 2
  REKLAMA

  KOMENTARZE

  WYDANIA LOKALNE
  pokaż wszystkie PARTNERZY
  Zamojska Slupska.eu Dziennik WIeczorny.pl ZIelonogorska.pl Thorner.pl Zeitung Jeleniogorska.pl Datbiger Zeitung Kubuska,eu Kolobrzeska.pl Gazeta Łużycka Gazeta Warszawska Gazeta Gnieźnieńska Legnicka.eu Gazeta Grudziądzka Gazeta Tarnowska Lodzka Gazeta Radomska Łomżyńska Echa płockie Gazeta Białostocka Poselka.pl Stargard.eu Markuriusz polski
  Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka