• Aktualności
 • Kontakt
 • WYDAJ SWOJĄ TWÓRCZOŚĆ
   

  Lubuska premiera książki Krzysztofa Koziołka „Wzgórze Piastów”

  Autor: Wieczorna
  Miejsce wydarzenia: Muzeum Ziemi Lubuskiej, aleja Niepodległości 15, 65-048 Zielona Góra, Polska (51.9416954, 15.5087627)
  Termin wydarzenia: 15.06.2018 15:00 - 16:00

  Muzeum Ziemi Lubuskiej zaprasza na lubuską premierę najnowszej książki Krzysztofa Koziołka. Spotkanie z pisarzem poprowadzą dr Alina Polak-Woźniak oraz Alfred Siatecki.

  „Wzgórze Piastów” – to wybuchowa mieszkanka kryminału i powieści szpiegowskiej w doskonale oddanych realiach przedwojennych czasów, podlana sosem pełnym namiętności i z akcją osadzoną w Grünbergu (czyli w Zielonej Górze) tuż przed wybuchem II wojny światowej.

  Podczas pracy nad zbieraniem materiałów do powieści, jej autor przeczytał 6 tysięcy stron książek o historii Zielonej Góry, obejrzał kilka tysięcy archiwalnych pocztówek i widokówek, dotarł też do najdalszych czeluści internetu. Wszystko w trosce o to, aby jak najwierniej oddać realia czasów, w których dzieje się akcja „Wzgórza Piastów”, nie tylko historyczne, ale także topograficzne, kulturowe, religijne, społeczne i polityczne. W kryminale – jak na książkę o Grünbergu przystało – nie mogło też zabraknąć licznych odniesień do winiarskich tradycji miasta.

  Krzysztof Koziołek, lubuski pisarz i dziennikarz, zielonogórzanin z urodzenia, od 15 lat mieszka w Nowej Soli. Na co dzień pasjonat górskich wędrówek, zapalony kibic żużla i fan serialu „Na południe”.
  „Wzgórze Piastów” jest 14. powieścią w jego dorobku. Wydawcą książki jest warszawskie wydawnictwo Akurat (imprint wydawnictwa MUZA SA). Książka jest drugą częścią serii, w której ukazały się już: „Furia rodzi się w Sławie” (2015) oraz „Góra Synaj” (2017).

  Zapraszamy, wstęp wolny.

  REKLAMA

  LOKALIZACJA
  Współrzędne: 51.9416954, 15.5087627
  KOMENTARZE

  WYDANIA LOKALNE
  pokaż wszystkie PARTNERZY
  Zamojska Slupska.eu Dziennik WIeczorny.pl ZIelonogorska.pl Thorner.pl Zeitung Jeleniogorska.pl Datbiger Zeitung Kubuska,eu Kolobrzeska.pl Gazeta Łużycka Gazeta Warszawska Gazeta Gnieźnieńska Legnicka.eu Gazeta Grudziądzka Gazeta Tarnowska Lodzka Gazeta Radomska Łomżyńska Echa płockie Gazeta Białostocka Poselka.pl Stargard.eu Markuriusz polski
  Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka