• Aktualności
 • Kontakt
 • WYDAJ SWOJĄ TWÓRCZOŚĆ
   

  Inwestorzy i eksporterzy Łódzkiego

  Autor: Wieczorna

  (Źródło: https://www.lodzkie.pl/strona-glowna/aktualnosci/inwestorzy-i-eksporterzy-%C5%82%C3%B3dzkiego)

  Do Dobieszkowa zjechali przedstawiciele firm z regionu i samorządowcy, żeby dowiedzieć się o możliwościach nawiązania kontaktów handlowych z zagranicą i podzielić się informacjami o ofertach inwestycyjnych. Było to czwarte Forum Inwestorów i Eksporterów – wydarzenie organizowane przez Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. W tym roku partnerami były: Stryków, Kutno, Radomsko – wiodące gminy w przyciąganiu inwestycji do regionu łódzkiego.
   
  Najważniejszymi tematami tegorocznego spotkania były zagadnienia dotyczące: Konstytucji  Biznesu, wsparcia polskich firm na rynkach międzynarodowych, w tym robiących interesy w Rosji, ustawy o wsparciu nowych inwestycji, marketingu internetowego, a także podniesienia atrakcyjności polskich regionów. Moderatorem sesji dotyczącej eksportu był Dionizy Smoleń, ekspert PWC, a sesję o ofertach inwestycyjnych dla biznesu poprowadził Wojciech Warszewski, ekspert Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.
   
  Spotkanie otworzył marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, który odniósł się do dobrych wyników gospodarczych województwa. – Najniższe w historii bezrobocie, rosnące zarobki i inwestycje – to nie bierze się z niczego. Zawdzięczamy to wam – przedsiębiorcom odważnie działającym na rynkach lokalnych i zagranicznych – mówił. – Zachęcam do dalszej ekspansji i korzystania przy tym z oferty, jaką ma dla was Urząd Marszałkowski, a zwłaszcza z funduszy unijnych. Tylko na ten rok przeznaczyliśmy na przedsiębiorczość ponad 400 mln zł. Są to pieniądze na badania i rozwój, innowacje, udział w misjach i targach zagranicznych – przypomniał.
   
  Podczas Forum poruszone zostały też ważne dla eksporterów zagadnienia praktyczne, m.in. jak skutecznie zarządzać ryzykiem kursu walutowego czy wykorzystania nowoczesnych technologii do rozwoju eksportu.
  jg
  REKLAMA

  KOMENTARZE

  WYDANIA LOKALNE
  pokaż wszystkie PARTNERZY
  Zamojska Slupska.eu Dziennik WIeczorny.pl ZIelonogorska.pl Thorner.pl Zeitung Jeleniogorska.pl Datbiger Zeitung Kubuska,eu Kolobrzeska.pl Gazeta Łużycka Gazeta Warszawska Gazeta Gnieźnieńska Legnicka.eu Gazeta Grudziądzka Gazeta Tarnowska Lodzka Gazeta Radomska Łomżyńska Echa płockie Gazeta Białostocka Poselka.pl Stargard.eu Markuriusz polski
  Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka