• Aktualności
 • Kontakt
 • WYDAJ SWOJĄ TWÓRCZOŚĆ
   

  Wolontariusze w mundurach

  Autor: Wieczorna

  (Źródło: https://www.lodzkie.pl/strona-glowna/aktualnosci/wolontariusze-w-mundurach)

  Dziś marszałek Witold Stępień spotkał się z uczniami i kadrą pedagogiczną w Zespole Szkół nr 2 w Pabianicach.
  Podczas uroczystości zostali uhonorowani uczniowie wolontariusze za niesienie bezinteresownej pomocy i trud włożony w służbę drugiemu człowiekowi. Dyplomy wręczał marszałek Witold Stępień.
  - Dobrowolnie i świadomie poświęcacie swój wolny czas aby nieść pomoc innym. Wiem, że czas dla młodych ludzi jest cenny, bo zawsze jest mnóstwo ciekawych rzeczy do zrobienia. Jednakże wy wybieracie pracę na rzecz innych, jesteście gotowi nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują. Jestem dumny z młodzieży, która jest gotowa na nowe inicjatywy, ciekawa świata i chętna do podejmowania nowych wyzwań. Wasze zaangażowanie jest godne naśladowania – mówił marszałek Stępień.
  Dodatkowe wyróżnienia otrzymali również uczniowie, którzy służyli pomocą w organizacji VIII Pabianickiego Półmaratonu.
  Zespół szkół składa się z liceum ogólnokształcącego profilowanego, technikum, szkoły branżowej I-go Stopnia z oddziałami Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz szkoły dla dorosłych. W ostatnich latach największym zainteresowaniem cieszą się klasy o profilu mundurowym – policyjnymoraz – wojskowym propagujące wiedzę z zakresu pożarnictwa, bezpieczeństwa publicznego i przysposobienia wojskowego. Uhonorowani to właśnie uczniowie klas wojskowych i policyjnych gdzie służba dla dobra społeczeństwa jest podstawą zawodu.
  Placówka powstała po II wojnie światowej przy Pabianickiej Spółce Akcyjnej Przemysłu Chemicznego, a pierwsze zajęcia były prowadzone w fabrycznej stołówce. Od powstania do dziś szkoła i jej profile zmieniały się i dostosowywały do potrzeb rynku pracy. Szkoła posiada świetnie wykwalifikowaną kadrę i bogate zaplecze dydaktyczne, czego zasługą są m.in. skutecznie pozyskiwane środki unijne przyznawane przez Urząd Marszałkowski WŁ.

  ETF
   
  REKLAMA

  KOMENTARZE

  WYDANIA LOKALNE
  pokaż wszystkie PARTNERZY
  Zamojska Slupska.eu Dziennik WIeczorny.pl ZIelonogorska.pl Thorner.pl Zeitung Jeleniogorska.pl Datbiger Zeitung Kubuska,eu Kolobrzeska.pl Gazeta Łużycka Gazeta Warszawska Gazeta Gnieźnieńska Legnicka.eu Gazeta Grudziądzka Gazeta Tarnowska Lodzka Gazeta Radomska Łomżyńska Echa płockie Gazeta Białostocka Poselka.pl Stargard.eu Markuriusz polski
  Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka