• Aktualności
 • Kontakt
 • WYDAJ SWOJĄ TWÓRCZOŚĆ
   

  Imprezowe Łódzkie

  Autor: Wieczorna

  (Źródło: https://www.lodzkie.pl/strona-glowna/aktualnosci/imprezowe-%C5%82%C3%B3dzkie)

  Dni Pabianic, Festiwal Mleka i Miodu, Kanzas Jamir Cup, Pikniki na Wycieczkowej - to tylko część atrakcji, jakie czekały w ten weekend na mieszkańców regionu.

  Dni Pabianic rozpoczął XVIII Rajd Rowerowy, na którego starcie stanęło blisko 1000 rowerzystów. Sygnał do startu dali: marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, starosta pabianicki Krzysztof Habura i prezydent miasta Grzegorz Mackiewicz. Był to przedsmak tego, co czekało nas w niedzielę, kiedy to na scenie ustawionej na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozgrzewały mieszkańców zespoły muzyczne i konkursy. Na imprezie bawiły się tysiące pabianiczan i ich gości. Rajd i Dni Miasta zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Pabianic, którego prezes Anna Leśniak odebrała klucze do miasta na te dwa dni.

  Z Pabianic już tylko chwila do Lutomierska, gdzie też bawiono się na Dniach Gminy. Podobne wydarzenia organizowały tego dnia m.in. Aleksandrów Łódzki i Stryków. W Brzegu nad Jeziorskiem rywalizowały natomiast zespoły śpiewacze w XIII Przeglądzie Nadwarciańskim.

  Wesoło było także w łódzkich Łagiewnikach, gdzie w sobotę odbył się piknik pracowników Urzędu Marszałkowskiego, a w niedzielę Piknik Pulmunologiczny.
  Sobota należała też do młodych – zdolnych, którzy zostali nagrodzeni w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski „Kolej na szkoły”. 60 dzieci ze szkół podstawowych z Łasku, Zduńskiej Woli i Sieradza z opiekunami przyjechało do Łodzi specjalnym pociągiem ŁKA, a tutaj zwiedzili dworzec Fabryczny i EC1.

  Niezwykłą obsadę miał turniej dla młodych piłkarzy zorganizowany przez KKS Włókniarz Konstantynów. Na stadionie miejskim rywalizowali m.in.: Legia Warszawa, Górnik Zabrze, Wisa Kraków, ŁKS, Widzew Łódź i jeszcze wiele drużyn z regionu, kraju, a nawet z zagranicy. Emocje sięgały zenitu.

  A że Łódzkie to kraina mlekiem i miodem płynąca udowodnili organizatorzy festiwalu Miodu i Mleka właśnie w Burzeninie.
  jg
  REKLAMA

  KOMENTARZE

  WYDANIA LOKALNE
  pokaż wszystkie PARTNERZY
  Zamojska Slupska.eu Dziennik WIeczorny.pl ZIelonogorska.pl Thorner.pl Zeitung Jeleniogorska.pl Datbiger Zeitung Kubuska,eu Kolobrzeska.pl Gazeta Łużycka Gazeta Warszawska Gazeta Gnieźnieńska Legnicka.eu Gazeta Grudziądzka Gazeta Tarnowska Lodzka Gazeta Radomska Łomżyńska Echa płockie Gazeta Białostocka Poselka.pl Stargard.eu Markuriusz polski
  Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka