• Aktualności
 • Kontakt
 • WYDAJ SWOJĄ TWÓRCZOŚĆ
   

  Większa szkoła w Zduńskiej Woli

  Autor: Wieczorna

  (Źródło: https://www.lodzkie.pl/strona-glowna/aktualnosci/wi%C4%99ksza-szko%C5%82a-w-zdu%C5%84skiej-woli)

  W miniony piątek przez symboliczne wmurowanie aktu erekcyjnego rozpoczęła się rozbudowa Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli. Będzie to jedna z największych inwestycji powiatu zduńskowolskiego możliwa m.in. dzięki przyznanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego środkom z Unii Europejskiej. 
  Koszt projektu to prawie 6 mln zł, z czego ponad 3,5 mln zł powiat pozyskał z unijnego programu, a ponad 620 tys. zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
  Inwestycja ma być skończona do końca kwietnia 2019 roku. Zaplanowano mi.in. wykonanie robót ziemnych fundamentowych, elementów konstrukcyjnych, pokrycia dachu, wykonanie posadzek, wykończenie ścian i sufitów, montaż stolarki okiennej i drzwiowej, uruchomienie windy. Powstanie łącznie 15 nowych sal różnych specjalności. Szkoła wzbogaci się także o pomieszczenia zapasowe, magazynowe, które są szczególnie potrzebne, co również pozwoli na wprowadzenie nowych rozwiązań dydaktycznych i rehabilitacyjnych.
  Podczas uroczystości marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień nie krył zdziwienia jak ponad 200 uczniów i 150 nauczycieli i opiekunów mieści się w obecnej placówce. Sekret zdradziła dyrektor ZSS Renata Kosińska-Graf , że było to możliwe dzięki nauce na dwie zmiany. Podkreśliła, że z chwilą uzyskania dotacji na rozbudowę szkoły marzenia jej i uczniów spełniły się.

  ETF

  REKLAMA

  KOMENTARZE

  WYDANIA LOKALNE
  pokaż wszystkie PARTNERZY
  Zamojska Slupska.eu Dziennik WIeczorny.pl ZIelonogorska.pl Thorner.pl Zeitung Jeleniogorska.pl Datbiger Zeitung Kubuska,eu Kolobrzeska.pl Gazeta Łużycka Gazeta Warszawska Gazeta Gnieźnieńska Legnicka.eu Gazeta Grudziądzka Gazeta Tarnowska Lodzka Gazeta Radomska Łomżyńska Echa płockie Gazeta Białostocka Poselka.pl Stargard.eu Markuriusz polski
  Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka