• Aktualności
 • Kontakt
 • WYDAJ SWOJĄ TWÓRCZOŚĆ
   

  Remont linii Sieradz - Łódź

  Autor: Wieczorna

  (Źródło: https://www.lodzkie.pl/strona-glowna/aktualnosci/remontu-linii-sieradz-%C5%82%C3%B3d%C5%BA)

  W niedzielę 10 czerwca zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów, w tym Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Duże zmiany dotkną pasażerów podróżujących na linii Łódź – Sieradz, bo linia będzie remontowana. O zmianach informował mieszkańców regionu marszałek Witold Stępień na stacjach w Sieradzu, Zduńskiej Woli i Pabianicach.
   
  Wraz z wprowadzeniem letniego rozkładu jazdy PKP PLK rozpoczyna modernizację linii nr 14 na odcinku Łódź Kaliska – Zduńska Wola. Zakłada ona wymianę torów, sieci trakcyjnej, przebudowę wiaduktów, przejazdów kolejowych i peronów. Efektem ma być skrócenie czas przejazdu na remontowanym odcinku o 15 minut i zwiększenie komfortu podróżnych. Prace remontowe znacznie ograniczą jednak przepustowość odcinka jednotorowego Łask – Zduńska Wola. Jednocześnie będzie prowadzona przebudowa stacji w tych miejscowościach.  
   Aby zminimalizować utrudnienia dla podróżnych ŁKA wprowadzi autobusy zastępcze, w tym autobusy przyspieszone, dzięki czemu czas podróży z Łodzi do Sieradza wydłuży się zaledwie o 6 minut. Spółka uruchomi także dodatkowe połączenia na odcinku Łódź – Pabianice.

  Od 10 czerwca pomiędzy Łaskiem a Zduńską Wolą i w bezpośredniej relacji z Łodzi do Sieradza i z Sieradza do Łodzi przejedzie 8 pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. 4 w godzinach porannych do Łodzi i 4 w popołudniowych do Sieradza. Za wszystkie pozostałe pociągi wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja, a dodatkowo za 14 pociągów o największej frekwencji podróżnych pojadą autobusy przyspieszone zatrzymujące się tylko w Zduńskiej Woli i Sieradzu. W pociągu spółki PKP InterCity 1611 (Asnyk) pomiędzy stacjami Łódź Chojny – Sieradz będą honorowane bilety ŁKA, co zapewni możliwość bezpośredniego dojazdu do Sieradza na godzinę 8:00. Należy ponadto przypomnieć, że bilety ŁKA są honorowane w pociągach POLREGIO.

  Dla podróżnych, którzy korzystają z pociągów ŁKA pomiędzy Łodzią i Pabianicami pomimo utrudnień przygotowano 6 dodatkowych połączeń, dzięki czemu obydwa miasta połączy aż 40 pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej w ciągu dnia.
  Na przystankach znajdą się dodatkowe informacje dla podróżnych. Autobusy komunikacji zastępczej zostały oznaczone w widoczny sposób. Spółka tradycyjnie przygotowała rozkłady jazdy, które są dostępne w kasach i u drużyn konduktorskich.
  Na pozostałych liniach ŁKA rozkład zostanie wprowadzony bez poważnych zmian i utrudnień.

   
  Przedstawiamy szczegóły rozkładu na wszystkich liniach:
  Linia Łódź – Warszawa
  1. Na trasę pomiędzy Łodzią i Warszawą w każdy weekend wyruszy pociąg ŁKA Sprinter BAJKOWY, który będzie atrakcją dla naszych najmłodszych podróżnych. Skład wyruszy z Łodzi Fabrycznej do Warszawy o godzinie 9:14, natomiast z Warszawy Centralnej do Łodzi o godzinie 11:50.
  2. Od 10 czerwca w weekendy pomiędzy Łodzią a Warszawą będzie kursowało
   14 pociągów ŁKA Sprinter. Z Łodzi Fabrycznej do Warszawy Wschodniej pociągi odjadą
   o godzinie 7:09,9:14,11:23,13:17,15:14,17:35,20:10, natomiast z Warszawy Centralnej do Łodzi Fabrycznej o 9:28,11:50,13:34,15:30,17:02,20:00,22:20 (składy rozpoczynają bieg na stacji Warszawa Wschodnia o 9:14,11:39,13:19,15:19,16:54,19:49,22:09).
   Linia Łódź – Koluszki – Skierniewice
  1. Na odcinku Łódź Fabryczna – Skierniewice – Łódź Fabryczna przez Łódź Widzew będą niezmiennie kursować trzy pociągi nowej kategorii ŁKA Przyspieszony. Odjazd ze Skierniewic zaplanowano o godzinie 5:49 i 15:29, natomiast z Łodzi o godzinie 15:19. Ich atutami jest to, że podróż potrwa 45 minut tj. tylko 3 minuty dłużej niż pociągiem PKP IC, natomiast cena biletu miesięcznego będzie niższa o 25 złotych, a dodatkowo obowiązuje w nich taryfa osobowa taka jak w pociągach, które zatrzymują się na każdej stacji i przystanku osobowym. Jeden z pociągów pojedzie w relacji Skierniewice – Łódź – Łowicz.
  Linia Łódź Fabryczna/Widzew – Zgierz przez Łódź Arturówek.
  1. Mając na względzie potrzeby podróżnych zapewniono bezpośredni dowóz na godzinę 8:00 (przyjazd Łódź Fabryczna 7:44) i powrót po godzinie 16:00 (odjazd z Łodzi Fabrycznej 16:23) w pełnej relacji Zgierz – Łódź Fabryczna – Zgierz oraz dogodne skomunikowania na stacji Łódź Widzew oraz w Zgierzu z pociągami własnymi oraz innych przewoźników.
  Linia Łódź Widzew/Kaliska – Sieradz
  1. Rozpocznie się całkowita przebudowa linii na odcinku Łódź Kaliska – Zduńska Wola – Sieradz, która potrwa około dwóch lat. Na odcinku Łódź – Sieradz przejadą 4 pociągi ŁKA odjazdy z Łodzi Kaliskiej  o godzinie 15:08, 15:39, 17:11 i 18:38, natomiast z Sieradza również 4 o godzinie 4:00, 4:29, 4:47 i 6:21. Za pozostałe kursy uruchomione zostaną dwa rodzaje Zastępczej Komunikacji Autobusowej – normalna za każdy pociąg z postojami na każdym przystanku i stacji oraz przyspieszona, która będzie zatrzymywać się tylko w Zduńskiej Woli i Sieradzu. Postoje są wyznaczone pod stacjami PKP w Łasku, Zduńskiej Woli i Sieradzu natomiast w Borszewicach, Męckiej Woli, Sieradzu Męce i Sieradzu Warcie w ciągu drogi wojewódzkiej 482 – szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej. Pomiędzy Łodzią a Pabianicami pojedzie aż 40 pociągów ŁKA w ciągu dnia – w godzinach szczytu popołudniowego pociągi pojadą co 15 minut o godzinie 15:39, 15:53 i 16:08. Aby zapewnić dojazd na godzinę 8:00 z Łodzi do Sieradza wprowadzone będzie honorowanie biletów ŁKA w pociągu PKP IC 1611 ASNYK na odcinku Łódź Chojny – Sieradz odjazd z Łodzi Chojen o 6:30, przyjazd do Sieradza o godzinie 7:45. Z Łodzi Kaliskiej podjazd do Łodzi Chojen pociągiem o godzinie 6:13.
  Linia Łódź – Kutno
  1. Od 10 czerwca do 1 września z powodu przerw nocnych w ruchu pociągów na stacji Kutno ostatni pociąg z Łodzi dojedzie do Witonii, a dalej pojedzie autobus, który odjedzie sprzed stacji PKP i dodatkowo zatrzyma się na przystanku autobusowym
   w Witonii przy ul. Centralnej.
  Linia Łódź – Łowicz
  Z powodu przebudowy stacji Łowicz Główny zmienią się godziny odjazdów i przyjazdów niektórych pociągów z zachowaniem kursowania wszystkich pociągów do i ze stacji Łowicz Główny.

  ETF/JG
  REKLAMA

  KOMENTARZE

  WYDANIA LOKALNE
  pokaż wszystkie PARTNERZY
  Zamojska Slupska.eu Dziennik WIeczorny.pl ZIelonogorska.pl Thorner.pl Zeitung Jeleniogorska.pl Datbiger Zeitung Kubuska,eu Kolobrzeska.pl Gazeta Łużycka Gazeta Warszawska Gazeta Gnieźnieńska Legnicka.eu Gazeta Grudziądzka Gazeta Tarnowska Lodzka Gazeta Radomska Łomżyńska Echa płockie Gazeta Białostocka Poselka.pl Stargard.eu Markuriusz polski
  Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka