• Aktualności
 • Kontakt
 • WYDAJ SWOJĄ TWÓRCZOŚĆ
   

  Boże Ciało i Dzień Dziecka z pociągami ŁKA

  Autor: Wieczorna

  (Źródło: https://www.lodzkie.pl/strona-glowna/aktualnosci/bo%C5%BCe-cia%C5%82o-i-dzie%C5%84-dziecka-z-poci%C4%85gami-%C5%82ka)

  Łódzka Kolej Aglomeracyjna zaprasza osoby udające się na uroczystości Bożego Ciała w Łowiczu (31.05) do skorzystania z przejazdu pociągiem specjalnym ŁKA.
  Pociąg pojedzie trasą Łódź Fabryczna – Skierniewice – Łowicz i z powrotem. Odjazd z dworca Łódź Fabryczna zaplanowano na godz. 7.49. Pociąg dojedzie do Łowicza na godz. 9.20 co umożliwi udział w uroczystej Mszy Świętej w Bazylice Katedralnej. Powrót o godz. 16.18. Dzięki specjalnej ofercie biletowej pasażerowie ŁKA będą mogli wrócić do domu bezpłatnie. Wystarczy zakupić dowolny bilet jednorazowy na przejazd pociągiem ŁKA do Łowicza i odwiedzić stoisko przewoźnika na Nowym Rynku w godz. 12.00 - 18.00. Tam podróżni otrzymają pieczęć na bilecie upoważniającą do bezpłatnego powrotu pociągami ŁKA tego dnia na tej samej trasie.

  Z kolei 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka najmłodsi pasażerowie będą mogli podróżować pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Promocja dotyczy dzieci i młodzieży do 18 lat. ŁKA zaprasza również na wydarzenie pn. „ŁKA to moja bajka”, które odbędzie się 4 czerwca na Dworcu Łódź Fabryczna. Specjalnie dla dzieci jeden z pociągów zmieni się w krainę kultowej dobranocki „Miś Uszatek”. Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji nawiązujących do bajki o misiu z klapniętym uszkiem.

  Wydarzenie pn. „ŁKA to moja bajka” rozpocznie się o godzinie 10.00 pod pomnikiem Misia Uszatka przy ul. Piotrkowskiej 87, skąd w kierunku dworca Łódź Fabryczna wyruszy barwny korowód dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z Łodzi i regionu łódzkiego. Na peronie dzieci wysłuchają bajki „Miś Uszatek i bajkowy pociąg” oraz zaśpiewają wspólnie piosenkę z kultowej dobranocki, która powstała w Łódzkim Studiu Małych Form Filmowych „Se-ma-for”. Ok. godz. 11.00 na dworzec wjedzie pociąg specjalny ŁKA oklejony barwną grafiką nawiązującą do bajki „Miś Uszatek”. W towarzystwie dzieci i zaproszonych gości odbędzie się uroczysty „chrzest” pociągu połączony z nadaniem nazwy „ŁKA Bajkowy” i krótka część oficjalna. Pociągiem przyjedzie gość specjalny – Miś Uszatek, który będzie towarzyszył dzieciom w dalszej części imprezy, która przeniesie się do wschodniej hali dworca. Tam na uczestników w kilku strefach czekać będzie wiele niespodzianek i atrakcji. Na scenie odbędą się pokazy taneczne połączone z nauką misiowego tańca, w „Uszatkowej strefie kreatywnej” dzieci będą mogły m.in. samodzielnie ozdobić balony, w strefie „Misiowych Malowanek” każde dziecko będzie mogło kolorować obrazki, a w strefie kinowej odbędą się pokazy bajek. Specjalnie przygotowane bajkowe monidła będą okazją do wykonania pamiątkowych zdjęć. Wydarzenie zakończy się ok. godz. 13.00. Pociąg ŁKA pod nazwą „Bajkowy” będzie kursował w weekendy na trasie Łódź Fabryczna –Warszawa Wschodnia, a w dni powszednie w województwie łódzkim.

  (dk)
  REKLAMA

  KOMENTARZE

  WYDANIA LOKALNE
  pokaż wszystkie PARTNERZY
  Zamojska Slupska.eu Dziennik WIeczorny.pl ZIelonogorska.pl Thorner.pl Zeitung Jeleniogorska.pl Datbiger Zeitung Kubuska,eu Kolobrzeska.pl Gazeta Łużycka Gazeta Warszawska Gazeta Gnieźnieńska Legnicka.eu Gazeta Grudziądzka Gazeta Tarnowska Lodzka Gazeta Radomska Łomżyńska Echa płockie Gazeta Białostocka Poselka.pl Stargard.eu Markuriusz polski
  Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka