• Aktualności
 • Kontakt
 • WYDAJ SWOJĄ TWÓRCZOŚĆ
   

  Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run

  Autor: Wieczorna

  (Źródło: https://www.lodzkie.pl/strona-glowna/aktualnosci/bieg-ulic%C4%85-piotrkowsk%C4%85-rossmann-run)

  Odbyła się już 16 edycja Biegu Ulicą Piotrkowską na dystansach 1500 m i 10 km. Tegoroczna edycja zbiegła się z obchodami dnia matki.

  Bieg Ulicą Piotrkowską to już Łódzka tradycja przyciągająca wielu biegaczy oraz obserwatorów. W tym roku w biegu wzięło udział około 6 tys. osób z 31 państw.

  Najszybszym z mężczyzn biorących udział w Rossmann Run okazał się Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo, niedługo za nim przybiegli Roman Romanenko i Joseph Mutwanthei Mumo. Wśród pań z kolei Pierwsza była Lilia Fiskovicz za nią uplasowały się Christine Moraa Oigo oraz Aleksandra Brzezińska.

  Zawodnicy wystartowali o godzinie dziewiętnastej, a najszybszy z nich zameldował się na mecie w czasie 29 minut i 33 sekund.

  Oprócz samego biegu organizatorzy zaplanowali dla obserwatorów piknik na Starym Rynku oraz wiele atrakcji dla najmłodszych, m.in. strefę Lego czy trampoliny. Firma Rossmann tytularny patron biegu rozdawał paczki upominkowe wszystkim mamom biorącym udział w rywalizacji.

  - To wspaniałe, że tak wielu ludzi w różnym wieku łączy się we wspólnym przeżywaniu tego sportowego święta. Gratuluję wszystkim uczestnikom wytrwałości i zaangażowania. Bez względu na osiągnięty wynik wszyscy jesteście mistrzami – powiedział Witold Stępień marszałek województwa łódzkiego.

  - Nasz region staje się coraz bardziej przyjazny dla sportu i sportowców i mam nadzieję, że tak pozytywny trend utrzyma się, jak najdłużej. Bieg Ulicą Piotrkowską to wspaniała okazja do spędzenia czasu w przyjemny i dobry dla zdrowia sposób, a jednocześnie możliwość poczucia dreszczyku rywalizacji z czasem i własnymi słabościami – powiedziała Joanna Skrzydlewska członek zarządu WŁ.

  JS

  REKLAMA

  KOMENTARZE

  WYDANIA LOKALNE
  pokaż wszystkie PARTNERZY
  Zamojska Slupska.eu Dziennik WIeczorny.pl ZIelonogorska.pl Thorner.pl Zeitung Jeleniogorska.pl Datbiger Zeitung Kubuska,eu Kolobrzeska.pl Gazeta Łużycka Gazeta Warszawska Gazeta Gnieźnieńska Legnicka.eu Gazeta Grudziądzka Gazeta Tarnowska Lodzka Gazeta Radomska Łomżyńska Echa płockie Gazeta Białostocka Poselka.pl Stargard.eu Markuriusz polski
  Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka