• Aktualności
 • Kontakt
 • WYDAJ SWOJĄ TWÓRCZOŚĆ
   

  Dorota Chilińska, Andrzej Wasilewski - Bycie i czas - wersniaz 29 I, godz. 17.00 w MZL w Zielonej Górze

  Autor: Wieczorna

   
  Wystawa dedykowana pamięci Ireny Bierwiaczonek

   

  WERNISAŻ

  Dorota Chilińska, Andrzej Wasilewski – Bycie i czas

  Muzeum Ziemi Lubuskiej

  al. Niepodległości 15

  65-048 Zielona Góra

   

  Wernisaż: piątek, 29 I 2010, godz. 17.00

  Czas trwania: 29 I – 21 III 2010

  Kurator: Leszek Kania

   

  Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze uprzejmie zaprasza w piątek, 29 stycznia  o godz. 17.00 do Galerii NOWY WIEK na wernisaż wystawy Doroty Chilińskiej i Andrzeja Wasilewskiego Bycie i czas.

   

  Wspólne realizacje Doroty Chilińskiej i Andrzeja Wasilewskiego w sposób bezpardonowy, krytyczny a zarazem refleksyjny odnoszą się do współczesnego świata. Twórcy sięgają po źródła powszechnie znane – mitologię, tradycję antyczną, biblijną. Kulturowe teksty, ich kody stają się podstawą do uniwersalnych analiz dotyczących natury ludzkiej. Swoją najnowszą wideoinstalację zatytułowaną „Bycie i czas” poświęcili miastu i jego mieszkańcom.

  Według toruńskich artystów „miasto wraz z całym zaklętym w nim światem, a nawet pewnym niedostrzegalnym fragmentem epoki, jak każdy twór materialny ulega rozpadowi i staje się znowu, inne, nowe. Jego energia i potencjał ulegają wyczerpaniu i odradzają się powrotnie lub giną, rozpuszczając się w czasie.

              Nasza obecność, jestestwo są wpisane zarówno w miejsce, jak i czas i ściśle z nim powiązane. Tysiące czynności, z których składa się ludzkie życie odrywa nas myślami od tej ciążącej zależności i pozwala tworzyć owo ‘inne’, ‘nowe’. Człowiek pozostaje nieustający w trudzie zapisania swojej obecności. Jego twory, jego dzieła, ratują pamięć o nim, tworząc ciągłość wydarzeń, być może do jakiegoś kresu pamięci.”

   

  Dorota Chilińska (ur. 1975) – zajmuje się sztuką wideo, tworzy także instalacje wideo (Wieża Babel czy Har-magedon), współautorka projektu „Error” z A. Wasilewskim.  Uzyskała dyplom na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu (Zakład plastyki Intermedialnej) w pracowni prof. Wojciecha Bruszewskiego w 2002 r.

  Andrzej Wasilewski (ur. 1975) dyplom uzyskał w 2000 r. na Wydziale Sztuk Pięknych w Toruniu. Konstruuje elektroniczne obiekty/instalacje, tworzy wideo, generuje i nagrywa dźwięki, maluje i rysuje.

  Prace obojga artystów prezentowane były w ramach wystaw indywidualnych w Polsce oraz podczas prezentacji zbiorowych m.in. w Niemczech, Japonii, Szwecji, czy na Litwie.

   

  Kuratorem wystawy czynnej do 21 III br. jest Leszek Kania.

   

  Wernisaż z udziałem Autorów odbędzie się w piątek, 29 stycznia br. o godz. 17.00 w Galerii NOWY WIEK, w gmachu Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, al. Niepodległości 15.

   

  REKLAMA

  KOMENTARZE

  WYDANIA LOKALNE
  pokaż wszystkie PARTNERZY
  Zamojska Slupska.eu Dziennik WIeczorny.pl ZIelonogorska.pl Thorner.pl Zeitung Jeleniogorska.pl Datbiger Zeitung Kubuska,eu Kolobrzeska.pl Gazeta Łużycka Gazeta Warszawska Gazeta Gnieźnieńska Legnicka.eu Gazeta Grudziądzka Gazeta Tarnowska Lodzka Gazeta Radomska Łomżyńska Echa płockie Gazeta Białostocka Poselka.pl Stargard.eu Markuriusz polski
  Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka