• Aktualności
 • Kontakt
 • WYDAJ SWOJĄ TWÓRCZOŚĆ
   

  Anna Szymanek – Forma i czas

  Autor: Wieczorna

  WERNISAŻ

  Anna Szymanek – Forma i czas

  Muzeum Ziemi Lubuskiej

  al. Niepodległości 15

  65-048 Zielona Góra

   

  Wernisaż : środa, 3 II  2010, godz. 17.00

  Czas trwania: 3 II – 10 III 2010

  Kurator: Marta Gawęda

   

  Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze zaprasza uprzejmie w środę, 3 lutego na wernisaż wystawy Anny Szymanek - Forma i czas.

   

  Anna Szymanek obserwuje życie toczące się wokół, ale uważnie przygląda się swojej wyobraźni. Łączy bogactwo życia i bogactwo wyobraźni w obrazach i rysunku, w formach rzeźbiarskich, w całym swoim artystycznym życiu. Artystyczne dokonania Anny Szymanek posiadają ścisły związek z klasycznym rozumieniem funkcji sztuki, która ma być dla człowieka źródłem przyjemności i wzruszeń. W ten sposób pojmuje ona rolę własnej twórczości widząc w niej ponadto panaceum na kłopoty i trudności, jakie niesie życie.

  Istotną częścią działalności Anny Szymanek jest organizowanie przez nią od wielu lat plenerów, które skupiają grono artystów z Polski i zagranicy, owocując ciekawymi realizacjami prezentowanymi na wystawach.

  Na wystawie w Zielonej Górze artystka przedstawi swoje prace rzeźbiarskie, ale także rysunki, pastele i akryle.

   

  Anna Szymanek urodziła się w 1937 r. w Starodworcach na Nowogródzkiej Ziemi. Studiowała w PWSSP (obecnie ASP) we Wrocławiu w pracowni ceramiki prof. Julii Kotarbińskiej i pracowni malarstwa prof. Zbigniewa Karpińskiego, gdzie w 1964 roku uzyskała dyplom.

  Od ukończenia studiów bierze aktywny udział w życiu artystycznym. Wystawia indywidualnie (ok. 40 wystaw), uczestniczy w wystawach zbiorowych (ok. 200)., bierze udział w plenerach zagranicznych, międzynarodowych, ogólnopolskich (ok. 90). Jest laureatką licznych nagród i wyróżnień.

  Prace artystki znajdują się w zbiorach w takich instytucji jak m. in.: Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, Muzeum Okręgowe w Wałbrzychu, Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie, Muzeum w Müllrose (Niemcy), BWA w Szczecinie, Sieradzu, Gorzowie Wlkp., Kołobrzegu, ZG ZPAP w Warszawie, ZO ZPAP w Koszalinie, Urząd Miejski w Tychach, Mikołowie, Frankfurcie n/O (Niemcy), Rydze (Łotwa) oraz w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą.

   

  Kuratorem wystawy jest Marta Gawęda. Ekspozycja czynna do 10 marca 2010.

   

  Wernisaż z udziałem Autorki odbędzie się w środę, 3 lutego 2010 w gmachu Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, al. Niepodległości 15.

   

   

  REKLAMA

  KOMENTARZE

  WYDANIA LOKALNE
  pokaż wszystkie PARTNERZY
  Zamojska Slupska.eu Dziennik WIeczorny.pl ZIelonogorska.pl Thorner.pl Zeitung Jeleniogorska.pl Datbiger Zeitung Kubuska,eu Kolobrzeska.pl Gazeta Łużycka Gazeta Warszawska Gazeta Gnieźnieńska Legnicka.eu Gazeta Grudziądzka Gazeta Tarnowska Lodzka Gazeta Radomska Łomżyńska Echa płockie Gazeta Białostocka Poselka.pl Stargard.eu Markuriusz polski
  Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka