• Aktualności
 • Kontakt
 • WYDAJ SWOJĄ TWÓRCZOŚĆ
   

  Polsko-niemieckie spotkania: Łódzkie i Badenia-Wirtembergia

  Autor: Wieczorna

  (Źródło: https://www.lodzkie.pl/strona-glowna/aktualnosci/polsko-niemieckie-spotkania-%C5%82%C3%B3dzkie-i-badenia-wirtembergia)

  Dzisiaj w sali Sejmiku Województwa Łódzkiego wręczone zostały nagrody laureatom konkursu „Polsko-niemieckie spotkania: Łódzkie i Badenia-Wirtembergia”. Brali w nim udział uczniowie wszystkich szkół z terenu województwa łódzkiego, w których nauczany jest język niemiecki. Konkurs odbywał się równolegle w Polsce oraz w Niemczech. Nagrody ufundowane przez Urząd Marszałkowski WŁ wręczała Joanna Skrzydlewska, członkini zarządu WŁ.

  - Jestem bardzo zaskoczona i jest mi niezmiernie miło, że nasz konkurs spotkał się z tak życzliwym przyjęciem. To potwierdza tylko, że powinniśmy częściej spotykać się przy podobnych okazjach. Hasło konkursu, to jest idea, która powinna nam zawsze towarzyszyć, zwłaszcza w dobie wspólnej Europy, w której mieszkamy. Z landem Badenii-Wirtembergii województwo łódzkie współpracuje od 5 lat i w tym roku będziemy chcieli przedłużyć naszą partnerską umowę. Badenia-Wirtembergia, podobnie jak i region łódzki ma wiele do zaoferowania i odkrycia. To m.in. kulturalne skarby, walory i atrakcje turystyczne. Odkrywajmy je na nowo. Po to m.in. był ten konkurs – powiedziała Joanna Skrzydlewska. - Dziękuję członkom jury z Uniwersytetu Łódzkiego, którzy oceniali konkursowe prace. Dziękuję nauczycielom, rodzicom i opiekunom, którzy wzbudzili w swoich podopiecznych chęć poznania i odkrywania wyjątkowości Badenii Wirtembergii oraz lepszego zrozumienia łączących nas związków – dodała.

  W imieniu jury głos zabrała dr Elżbieta Tomasi-Kapral, dyrektor Centrum Egzaminacyjnego Instytutu Goethego przy Uniwersytecie Łódzkim w Łodzi. – Chciałam pochwalić władze województwa za to, że wspierają tego typu przedsięwzięcia. Mamy szczęście, że współpraca pomiędzy naszym województwem, a landem Badenii-Wirtembergii przebiega tak dobrze i są ludzie, którzy będąc nośnikami tej współpracy mają jednocześnie tak dobre pomysły – powiedziała.

  Uczniowie biorący udział w konkursie przez pół roku zmagali się z zadaniami plastycznymi, projektowymi i testowymi z zakresu znajomości języka i historii naszych zachodnich sąsiadów. Główną nagrodą konkursową jest tygodniowy wyjazd grupy laureatów do Stuttgartu, stolicy Badenii-Wirtembergii. Pozostali wyróżnieni otrzymali nagrody w postaci multimediów, gier, książek i innych wartościowych przedmiotów.

  GS

  REKLAMA

  KOMENTARZE

  WYDANIA LOKALNE
  pokaż wszystkie PARTNERZY
  Zamojska Slupska.eu Dziennik WIeczorny.pl ZIelonogorska.pl Thorner.pl Zeitung Jeleniogorska.pl Datbiger Zeitung Kubuska,eu Kolobrzeska.pl Gazeta Łużycka Gazeta Warszawska Gazeta Gnieźnieńska Legnicka.eu Gazeta Grudziądzka Gazeta Tarnowska Lodzka Gazeta Radomska Łomżyńska Echa płockie Gazeta Białostocka Poselka.pl Stargard.eu Markuriusz polski
  Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka