• Aktualności
 • Kontakt
 • WYDAJ SWOJĄ TWÓRCZOŚĆ
   

  Dni Otwarte Funduszy Europejskich za nami [ZDJĘCIA]

  Autor: Wieczorna

  (Źródło: https://www.lodzkie.pl/strona-glowna/aktualnosci/dni-otwarte-funduszy-europejskich-za-nami-zdj%C4%99cia)

  W dniach 11 - 13 maja region łódzki był zdominowany przez liczne wydarzenia w ramach piątej edycji ogólnopolskiej akcji Dni Otwartych Funduszy Europejskich. W tym roku Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zorganizował trzy duże imprezy plenerowe w Skierniewicach, Poddębicach i Łasku. Dodatkowo w 14 mniejszych miejscowościach regionu zorganizowano liczne wydarzenia towarzyszące:  pikniki rodzinne i festyny.

  W tegorocznych DOFE w poszczególnych miastach wzięli także udział przedstawiciele Zarządu Województwa Łódzkiego: marszałek WŁ Witold Stępień, wicemarszałek WŁ Dariusz Klimczak oraz członek zarządu WŁ Jolanta Zięba-Gzik.

  W trakcie Dni Otwartych mieszkańcy regionu łódzkiego wzięli udział w różnych konkursach i warsztatach. Były też pokazy, występy lokalnych artystów i pokoje zagadek. Wszystkim atrakcjom towarzyszyły prezentacje beneficjentów RPO WŁ. Przy okazji dobrej zabawy organizatorzy DOFE chcieli pokazać mieszkańcom dobre praktyki wykorzystywania unijnych funduszy.

  - Warto mówić o funduszach europejskich i pokazywać zmiany, które zachodzą dzięki nim w całym województwie. Widać je na każdym kroku. To nie tylko lepsze drogi, którymi bezpieczniej dojeżdżamy do pracy, szkół, lekarza i sklepów. To także Łódzka Kolej Aglomeracyjna, która łączy część regionu ze stolicą województwa. Zmieniamy także centra miast i miasteczek, by ludzie mogli żyć w przyjaznej atmosferze. Inwestujemy w termomodernizacje szkół, przedszkoli, remontujemy te obiekty, by nasze dzieci uczyły się i spędzały czas w najlepszych warunkach. To również inwestycje w przedsiębiorczość oraz wiele przedsięwzięć o charakterze społecznym i kulturalnym. Fundusze europejskie przeznaczane są na rozwój badań i profilaktykę zdrowotną mieszkańców województwa. Z tych pieniędzy remontujemy i odnawiamy także szpitale, by mieszkańcy mogli powracać do zdrowia w godnych warunkach – mówił Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.

  Konferansjerem tegorocznych Dni Otwartych Funduszy Europejskich w regionie łódzkim był Jacek Kawalec, znany między innymi z telewizyjnych programów rozrywkowych. W tym roku w ramach DOFE odbyło się około 600 wydarzeń w całej Polsce. DOFE jest największym wydarzeniem prezentującym projekty realizowane dzięki unijnemu dofinansowaniu.

  (dk)

   

  REKLAMA

  KOMENTARZE

  WYDANIA LOKALNE
  pokaż wszystkie PARTNERZY
  Zamojska Slupska.eu Dziennik WIeczorny.pl ZIelonogorska.pl Thorner.pl Zeitung Jeleniogorska.pl Datbiger Zeitung Kubuska,eu Kolobrzeska.pl Gazeta Łużycka Gazeta Warszawska Gazeta Gnieźnieńska Legnicka.eu Gazeta Grudziądzka Gazeta Tarnowska Lodzka Gazeta Radomska Łomżyńska Echa płockie Gazeta Białostocka Poselka.pl Stargard.eu Markuriusz polski
  Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka