• Aktualności
 • Kontakt
 • WYDAJ SWOJĄ TWÓRCZOŚĆ
   

  16. Bieg Ulicą Piotrkowską

  Autor: Wieczorna

  (Źródło: https://www.lodzkie.pl/strona-glowna/aktualnosci/16-bieg-ulic%C4%85-piotrkowsk%C4%85)

  Runda wiosenna cyklu biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego wchodzi w zasadniczą fazę. Po raz szósty biegacze spotkają się w Łodzi 26 maja podczas 16. Biegu Ulicą Piotrkowską „Rossmann Run”. Do udziału w nim zachęcali w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej jego organizatorzy w osobach Jacka Chmiela i Roberta Blesińskiego oraz jego patron, czyli marszałek WŁ Witold Stępień.

  - Biegów jest czternaście, a klasyfikacja pucharowa obejmuje, co najmniej osiem z nich, w tym dwóch dłuższych niż 10 kilometrów. Bieg ul. Piotrkowską to znakomite przedsięwzięcie, świetna atmosfera z kibicami, którzy siedzą w ogródkach, a jednocześnie dopingują i zagrzewają zawodników do walki. To przyciąga biegaczy. Z frekwencją nie powinno być problemu, a Urząd Marszałkowski też wystawi własną drużynę biegaczy – powiedział marszałek Witold Stępień.

  Historia biegu rozpoczęła się w 2002 roku, a głównym założeniem inicjatorów przedsięwzięcia, łódzkich dziennikarzy sportowych, było przekonanie mieszkańców, że bieganie główną ulicą miasta to znakomita zabawa, sposób dbania o zdrowie i promocja dla regionu. Już po raz szósty bieg ma nową nazwę a to za sprawą sponsora tytularnego jakim są Drogerie Rossmann. Od początku bieg znakomicie wpisywał się w strategię miasta i strategię ulicy Piotrkowskiej. Przez kolejne lata bieg stawał się imprezą gromadzącą czołowych zawodników z kraju, a w ostatnich latach z całego świata.

  Już po raz trzeci odbywać się będzie tzw. Mini Bieg. W tym roku jest on dedykowany dzieciom objętym opieką przez Fundację Gajusz, stąd hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest: DZIECI – DLA DZIECI.

  - Mamy przygotowane wspaniałe medale dla wszystkich dzieci biorących udział w biegu. Liczymy na to, że ci młodzi adepci biegania kiedyś zawitają do nas na bieg główny – powiedział Jacek Chmiel, dyrektor sportowy biegu.

  Rossmann Run to bieg rodzinny i jak podkreślają organizatorzy może w nim wziąć udział każdy. Każdy też może przyjść 26 maja na ulicę Piotrkowską i kibicować zapalonym amatorom biegania.

  GS

  REKLAMA

  KOMENTARZE

  WYDANIA LOKALNE
  pokaż wszystkie PARTNERZY
  Zamojska Slupska.eu Dziennik WIeczorny.pl ZIelonogorska.pl Thorner.pl Zeitung Jeleniogorska.pl Datbiger Zeitung Kubuska,eu Kolobrzeska.pl Gazeta Łużycka Gazeta Warszawska Gazeta Gnieźnieńska Legnicka.eu Gazeta Grudziądzka Gazeta Tarnowska Lodzka Gazeta Radomska Łomżyńska Echa płockie Gazeta Białostocka Poselka.pl Stargard.eu Markuriusz polski
  Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka