• Aktualności
 • Kontakt
 • WYDAJ SWOJĄ TWÓRCZOŚĆ
   

  31. 03., gdzo. 17.00 MZL - Wystawa w 5. rocznicę śmierci Jana Pawła II - Szukałem was i teraz przyszliściw do mniie...

  Autor: Wieczorna

  WERNISAŻ

  Szukałem was i teraz przyszliście do mnie… Jan Paweł II u kresu drogi

  Muzeum Ziemi Lubuskiej

  al. Niepodległości 15

  65-048 Zielona Góra

   

  Wernisaż: środa, 31 III 2010, godz. 17.00

  Czas trwania: 31 III – 9 V 2010

  Kurator: Anitta Maksymowicz

   

  Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze uprzejmie zaprasza w środę, 31 marca o godz. 17.00 na wernisaż wystawy Szukałem was i teraz przyszliście do mnie… Jan Paweł II u kresu drogi.

   

  W bieżącym roku 2 kwietnia, mija 5. rocznica śmierci papieża Jana Pawła II. Z tej okazji w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze prezentowana jest wystawa fotografii Agence France-Presse  Szukałem was i teraz przyszliście do mnie. Jan Paweł II u kresu drogi

  Ekspozycję tworzy blisko 60 zdjęć, rejestrujących niezwykły czas: ukazujących emocje ludzi na całym świecie podczas ostatnich trzech tygodni życia Papieża. Fotograficy z Agence France-Presse, na kilku kontynentach dokumentowali to wielkie zbiorowe doświadczenie, reakcje ludzi w różnym wieku i różnych wyznań. Wystawę uzupełniają wielkoformatowe bannery.

   

  Ekspozycja przygotowana przez Wadowickie Centrum Kultury ze zbiorów Agence France-Presse ukazuje ostatnie trzy tygodnie życia Jana Pawła II. Przedstawia je jednak z nietypowej perspektywy – nie tyle skupia się na postaci papieża, ile prezentuje reakcję świata na jego cierpienie, a potem śmierć. Na fotografiach prześledzić można ten czas –  począwszy od pobytu papieża w klinice Gemelli, przez jego ostatnią audiencję generalną 30 marca, gdy  Jan Paweł II był już bardzo słaby, aż po moment śmierci papieża oraz jego pogrzeb.  Fotograficy z Agence France-Presse, m. in.: Arturo Mari, Vincenzo Pinto, Awad Awad, Tony Belizaire, Dmitar Dilkoff czy Janek Skarżyński dokumentowali to wielkie zbiorowe doświadczenie, reakcje ludzi w różnym wieku i różnych wyznań we Włoszech i w Polsce, a także na Filipinach, Białorusi, Tajwanie, Haiti, w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Indiach, Rosji czy Pakistanie.

   

  Ekspozycja, której kuratorem jest Anitta Maksymowicz, będzie czynna do 9 maja br. Patronat nad wystawą objęły: Gazeta Lubuska, Radio Zachód, TVP Gorzów Wielkopolski.

   

  Wernisaż wystawy, z udziałem przedstawiciela Agence France-Presse odbędzie się w środę, 31 marca o godz. 17.00 w gmachu Muzeum, al. Niepodległości 15.

   

   


  __________ Informacja programu ESET NOD32 Antivirus, wersja bazy sygnatur wirusow 4969 (20100323) __________

  Wiadomosc zostala sprawdzona przez program ESET NOD32 Antivirus.
  http://www.eset.pl lub http://www.eset.com

   

  REKLAMA

  KOMENTARZE

  WYDANIA LOKALNE
  pokaż wszystkie PARTNERZY
  Zamojska Slupska.eu Dziennik WIeczorny.pl ZIelonogorska.pl Thorner.pl Zeitung Jeleniogorska.pl Datbiger Zeitung Kubuska,eu Kolobrzeska.pl Gazeta Łużycka Gazeta Warszawska Gazeta Gnieźnieńska Legnicka.eu Gazeta Grudziądzka Gazeta Tarnowska Lodzka Gazeta Radomska Łomżyńska Echa płockie Gazeta Białostocka Poselka.pl Stargard.eu Markuriusz polski
  Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka