• Aktualności
 • Kontakt
 • WYDAJ SWOJĄ TWÓRCZOŚĆ
   

  Firmy z Łódzkiego na Międzynarodowych Targach Produktów Ekologicznych BIO BEST w Brukseli

  Autor: Wieczorna

  (Źródło: https://www.lodzkie.pl/strona-glowna/aktualnosci/firmy-z-%C5%82%C3%B3dzkiego-na-mi%C4%99dzynarodowych-targach-produkt%C3%B3w-ekologicznych-bio-best-w-brukseli)

  Producenci z branży produktów ekologicznych z województwa łódzkiego zaprezentowali swoje wyroby na wspólnym stoisku podczas targów BIO BEST, które odbyły się w Brukseli w dniach 5-6 maja.

  Podczas targów przedsiębiorcy mieli możliwość zaprezentowania swoich produktów. Ciekawe rozmowy, wymiana doświadczeń z konsumentami zdrowej żywności pozwoliły na zapoznanie się ze specyfiką rynku belgijskiego oraz preferencjami konsumentów na tym rynku. Przedsiębiorcy mieli również okazję do nawiązania kontaktów z potencjalnymi partnerami handlowymi. Stoisko województwa łódzkiego odwiedzili m.in. przedstawiciele polskiej placówki dyplomatycznej - Pan Artur Orzechowskim – Ambasador RP w Królestwie Belgii oraz Pani Joanna Doberszyc-Toulsaly – Radca Minister, Kierownik Wydziału Polityczno-Ekonomicznego Ambasady RP. Stoisko i wyjazd przedsiębiorców zorganizowano w ramach realizacji projektu „Łódzkie w Brukseli – promuje łódzki biznes”, finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020, Oś priorytetowa II. INNOWACYJNA I KONKURENCYJNA GOSPODARKA, II.2 INTERNACJONALIZACJA PRZEDSIĘBIORSTW, II.2.2 PROMOCJA GOSPODARCZA REGIONU.
  Do udziału w targach, w drodze rekrutacji, zakwalifikowały się następujące firmy:
  1.         AMKEZ FOOD Sp. z o.o.
  Firma powstała z myślą o produkowaniu zdrowej żywności. Pasja do zdrowego i naturalnego odżywiania przyczyniła się do stworzenia nowatorskiej, naturalnej technologii produkcji suszonych przekąsek z owoców i warzyw. Efektem są produkty najwyższej jakości, powstałe ze starannie wyselekcjonowanych odmian owoców i warzyw, wyłącznie polskiego pochodzenia i posiadających certyfikaty.
  Stosowana metoda produkcji zapewnia zachowanie naturalnego smaku i koloru produktów, bez użycia jakichkolwiek konserwantów, barwników, cukrów i sztucznych ulepszaczy.
  Gama oferowanych produktów to nie tylko smaki dobrze znane. Firma szuka inspiracji w rodzimej tradycji i historii. Inspiracją są m.in. przepisy przodków, lokalne
  produkty i smaki, które niekoniecznie kojarzą się z szybką przekąską. Obok jabłek i pomidorów firma zadebiutowała z jakże popularnym w polskiej kuchni warzywem – burakiem.
  www.amkez.com  
  2.         SOLIGRANO Sp. z o.o. Sp. K.
  Polska marka oferująca produkty ze zbóż ekspandowanych, które spełniają wysokie standardy jakościowe. Ekspandowanie to proces uszlachetniania nasion zbóż, który polega na potraktowaniu ziarniaków gorącą parą wodną pod wysokim ciśnieniem, W wyniku działania siłą zewnętrzną dochodzi do zwiększenia objętości ziaren. Zakład produkcyjny o wydajności 1400 kg zboża ekspandowanego na godzinę umożliwia firmie prowadzenie działań pod własną marką skierowanych do klientów detalicznych i hurtowych.
  Soligrano oferuje produkty konwencjonalne, ekologiczne oraz bezglutenowe. Produkty Soligrano BIO powstają z całych ziaren zbóż z certyfikowanych upraw ekologicznych: nie zawierają GMO, pestycydów ani sztucznych dodatków.
  www.soligrano.pl  
  3.         HERBSLAND Sp. z o.o.
  Firma zajmuje się obróbką i przygotowaniem naturalnych ziół do przetwórstwa i produkcji wyrobów ziołowo-leczniczych. Firma jest importerem ziół i przypraw z całego świata, a także producentem wielu rodzajów mieszanek przyprawowych oraz ziołowych. HERBSLAND posiada marki własne, takie jak: „Fresher”, „Kraina Przypraw”, „BIO&LYO”:
  •     „Fresher” to naturalna kompozycja ziół, która jest rewelacyjną alternatywą dla wszystkich odświeżaczy oddechu, które tylko doraźnie niwelują zapachy w ustach. Produkt ten usuwa wszystkie obce zapachy nie tylko w jamie ustnej, ale w całym przewodzie pokarmowym, odświeża oddech, łagodzi niestrawności, wzdęcia i bóle brzucha, skutecznie wspomaga wszystkie diety odchudzające;
  •     „Kraina przypraw” to produkty ziołowe i przyprawowe bez dodatku wzmacniaczy smaku, sztucznych aromatów i barwników;
  •     Marka produktów „BIO&LIO” to produkty liofilizowane, które posiadają certyfikat ekologiczny. Produkty uzyskiwane są z owoców i warzyw, a dzięki procesowi liofilizacji gotowy produkt ma bardzo wysoką zawartość witamin i zachowuje większość właściwości produktu świeżego.
  www.herbsland.pl 
  4.         A.DADUSZ, P.OLESZCZAK EKO NATURA S.C.
  Firma prowadzi działalność w okolicach Parku Chronionego Krajobrazu Doliny Grabi. Takie usytuowanie umożliwia korzystanie w prostej linii z nieskażonych dóbr natury, które wykorzystywane są do produkcji napojów i soków bez stosowania konserwantów i chemii.
  Firma zajmuje się produkcją zdrowej żywności z ukierunkowaniem na naturalne napoje, z których sztandarowy produkt firmy stanowi Ekologiczny Naturalny Kwas Chlebowy. Kwas chlebowy został wpisany na Listę  Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
  Oprócz Kwasu chlebowego w ofercie firmy znajdują się także inne naturalne napoje takie jak posiadający również właściwości zdrowotne Sok z buraka kwaszonego czy sok z Selera kwaszonego.
  www.kwaschlebowy.eu 
  5.         ZPCHr TEXPOL Sp. z o.o.
  Polski producent tkanin. Spółka działa na rynku od 1995 r. Jest jednym z największych polskich producentów ręczników i tkanin. Ponadto jako jedyna firma w Polsce posiada wyroby z naturalnego włókna bambusowego. W swej ofercie bamboo-line posiada m.in. ręczniki, pieluszki, pościele. Promowane produkty:
  •          Pieluszki bambusowe dla niemowląt – wykonane w 100% z prozdrowotnego włókna bambusowego;
  •          Ręczniki, okrycia kąpielowe, ręczniki z kapturkiem – wykonane z naturalnego włókna bambusowego. Wszystkie produkty są ekologiczne, prozdrowotne, antyalergiczne, bezpieczne dla zdrowia i środowiska.
  www.texpol.net.pl 
  6.         RDMIL Sp. z o.o.
  Firma zajmuje się wprowadzaniem innowacji, badaniami i rozwojem. Jednym z kluczowych sektorów jest gospodarka obiegu zamkniętego i tworzenie proekologicznych rozwiązań ICT.
  Produktem promowanym podczas targów BIO BEST jest dedykowana aplikacja na smartphone oraz portal internetowy z zakresu edukacji i promowania działań ekologicznych w duchu rozwiązań gospodarki obiegu zamkniętego.
  7.         Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Ozorkowie
  Producent szerokiego asortymentu artykułów mleczarskich takich jak: mleko spożywcze, śmietana i śmietanka spożywcza, sery twarogowe niedojrzewające, napoje mleczne fermentowane, serki smakowe, masło oraz sery dojrzewające. Wśród produktów promowanych podczas targów BIO BEST wyróżnić można: sery dojrzewające, ser Akawi, twarogi, serki smakowe, jogurt naturalny, śmietany spożywcze.
  www.osmozo.pl

  opr. RBWŁwB
   
  REKLAMA

  KOMENTARZE

  WYDANIA LOKALNE
  pokaż wszystkie PARTNERZY
  Zamojska Slupska.eu Dziennik WIeczorny.pl ZIelonogorska.pl Thorner.pl Zeitung Jeleniogorska.pl Datbiger Zeitung Kubuska,eu Kolobrzeska.pl Gazeta Łużycka Gazeta Warszawska Gazeta Gnieźnieńska Legnicka.eu Gazeta Grudziądzka Gazeta Tarnowska Lodzka Gazeta Radomska Łomżyńska Echa płockie Gazeta Białostocka Poselka.pl Stargard.eu Markuriusz polski
  Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka