• Aktualności
 • Kontakt
 • WYDAJ SWOJĄ TWÓRCZOŚĆ
   

  Zaproszenie z Galerii BWA w Zielonej Górze

  Autor: Wieczorna

   

   


  Dnia 9 kwietnia 2010 11:56 Galeria BWA Zielona Góra napisał(a):

   

  Galeria BWA serdecznie zaprasza 20 kwietnia (wtorek) o godzinie 19:00 na pokazy polskich filmów krótkometrażowych.

  2. Festiwal Polskich Filmów Krótkometrażowych SHORT WAVES

  Druga edycja Short Waves - Festiwalu Polskich Filmów Krótkometrażowych już za miesiąc zapuka do drzwi ponad 20 polskich oraz kilku zagranicznych kin. Niespełna dwugodzinny pokaz zawiera najlepsze polskie krótkometrażówki wyprodukowane po 2008 roku; podczas projekcji będzie można zobaczyć zarówno filmy premierowe, jak i te, które nagradzano już na innych imprezach. W sumie na Festiwal zostało nadesłanych ponad 150 filmów; wśród nich animacje, dokumenty, fabuły, teledyski, video-art i reklamy, spośród których  wybraliśmy te najlepsze i najbardziej reprezentatywne.
  W programie: „Kaszel Umarlaka" Krzysztofa Borówki – realizm magiczny w gwiazdorskiej obsadzie; „Powrót" Anny Błaszczyk – siedmiominutowe science-fiction o powrotach z gwiazd po latach, kiedy już nic nie wydaje się takie samo; nagrodzony na Festiwalu Ale Kino „Rabbit Case" Jakuba Wrońskiego – animacja, w której wilk nie goni zająca jak w radzieckiej kreskówce, za to pomaga mu wyjść z pociągowej traumy; „Koniec" Agnieszki Pokrywki – oparta na fragmencie „Rzeźni nr.5" Kurta Vonneguta opowieść o II wojnie światowej obserwowanej na wstecznym biegu; „Niewidzialni" Katarzyny Gondek – wysmakowany formalnie film dokumentujący lekcje tańca dla niewidomych, któremu daleko do płaczliwego melodramatu o osobach niepełnosprawnych; teledysk „Everytime" Katarzyny Kijek i Przemysława Adamskiego do piosenki brytyjskiego zespołu Oi Va Voi, zrealizowany w całości przy użyciu niszczarki do papieru oraz aparatu fotograficznego. Ponadto „Aaa Tanie wizualki" – zabawa formą w wykonaniu Katarzyny Ługońskiej i Ewy Juszkiewicz; energetyczny teledysk „Pies" Grześka Nowińskiego do utworu zespołu BiFF oraz dwie dłuższe formy: dokument w duchu twórczości Krzysztofa Kieślowskiego – „Szczęściarze" Tomasza Wolskiego oraz zrealizowana bez dydaktycznego zadęcia fabularna opowieść o trudnym życiu chłopaka chorego na zespół Tourette'a – „Brzydkie słowa" Marcina Maziarzewskiego.
  Publiczność we wszystkich miastach będzie miała szansę zagłosować na najlepszy film. Zwycięzca otrzyma nagrodę wysokości 10 tysięcy złotych. Wśród widzów zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody.
  Zapraszamy!
  www.shortwaves.pl

  --
  GALERIA BWA | AL. NIEPODLEGŁOŚCI 19 | 65-048 ZIELONA GÓRA | TEL/FAX 68 325 37 26 | WWW.BWAZG.PL | BWA@BWAZG.PL

   

   

   

  REKLAMA

  KOMENTARZE

  WYDANIA LOKALNE
  pokaż wszystkie PARTNERZY
  Zamojska Slupska.eu Dziennik WIeczorny.pl ZIelonogorska.pl Thorner.pl Zeitung Jeleniogorska.pl Datbiger Zeitung Kubuska,eu Kolobrzeska.pl Gazeta Łużycka Gazeta Warszawska Gazeta Gnieźnieńska Legnicka.eu Gazeta Grudziądzka Gazeta Tarnowska Lodzka Gazeta Radomska Łomżyńska Echa płockie Gazeta Białostocka Poselka.pl Stargard.eu Markuriusz polski
  Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka