• Aktualności
 • Kontakt
 • WYDAJ SWOJĄ TWÓRCZOŚĆ
   

  Pamięć o zbrodni

  Autor: Wieczorna

  (Źródło: https://www.lodzkie.pl/strona-glowna/aktualnosci/pami%C4%99%C4%87-o-zbrodni)

  Przy Pomniku Katyńskim w Łodzi odbyły się uroczystości upamiętniające pomordowanych przez NKWD wiosną 1940 roku. Uczestniczyły w nich władze regionu i Łodzi, żołnierze, kombatanci, młodzież z łódzkich szkół. Samorząd województwa łódzkiego reprezentował marszałek Witold Stępień.
   
  Obchody poprzedziła msza święta w kościele p.w. Matki Boskiej Zwycięskiej, którą celebrował biskup Adam Lepa. Po niej, przy Pomniku dokonano uroczystej zmiany warty, a głos zabrali goście wydarzenia.
  - Pamiętaliśmy, pamiętamy i będziemy pamiętać o pomordowanych w Katyniu, Miednoje, Charkowie, Bykowi i na zachodniej Białorusi. Nie pozwólmy, by kiedykolwiek zrodził się totalitaryzm, który pozwoli sobie na to, by strzelać w tył głowy ludziom tylko dlatego, że reprezentują inny naród – mówił w swoim wystąpieniu marszałek.
  Uczestnicy spotkania złożyli kwiaty i znicze pod pierwszym pomnikiem upamiętniającym wydarzenia katyńskie, jaki stanął w Polsce na otwartej przestrzeni miejskiej, w cokole którego umieszczono urny z ziemią z dołów śmierci Katynia, Charkowa i Miednoje.
  jg
  REKLAMA

  KOMENTARZE

  WYDANIA LOKALNE
  pokaż wszystkie PARTNERZY
  Zamojska Slupska.eu Dziennik WIeczorny.pl ZIelonogorska.pl Thorner.pl Zeitung Jeleniogorska.pl Datbiger Zeitung Kubuska,eu Kolobrzeska.pl Gazeta Łużycka Gazeta Warszawska Gazeta Gnieźnieńska Legnicka.eu Gazeta Grudziądzka Gazeta Tarnowska Lodzka Gazeta Radomska Łomżyńska Echa płockie Gazeta Białostocka Poselka.pl Stargard.eu Markuriusz polski
  Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka