• Aktualności
 • Kontakt
 • WYDAJ SWOJĄ TWÓRCZOŚĆ
   

  wystawa

  Autor: Wieczorna

  Galeria PRO ARTE Okręgu Zielonogórskiego ZPAP zaprasza na wystawę malarstwa Romy Pilitsidis. Wernisaż, z udziałem Autorki, odbędzie się w piątek, 29 kwietnia 2011 r. o godz. 18.00 w Galerii PRO ARTE w Zielonej Górze przy ulicy Stary Rynek 2-3.

  O Artystce:
  Roma Pilitsidis; urodzona 20 września 1954 roku w Piławie Górnej. Studia w Instytucie Sztuki i Kultury Plastycznej WSP w Zielonej Górze (obecnie Uniwersytet Zielonogórski), dyplom w 1999 r. w Pracowni Malarstwa prof. Jana Gawrona.
  Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, instalacją, kolażem. Prace w zbiorach galerii i w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.
  Zrealizowała 15 wystaw indywidualnych, prace prezentowała także na 27 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.
  Nagrodzona I nagrodą im. Bronisława Chyły w XXIV (2001) i II nagrodą w XXV (2006) Wystawie Plastyki Zagłębia Miedziowego, organizowanej przez Galerię Sztuki w Legnicy.
  W 2000 roku otrzymała II nagrodę w „Przeglądzie Plastyki Artystów Głogowskich". Od 2011 r. członek Okręgu Zielonogórskiego ZPAP.

  Magia prostej formy
  Określając doskonałość formy mówi się o wewnętrznych siłach kształtu, o równomiernym ich rozłożeniu i pod tym względem koło jest najdoskonalszą formą istniejącą w naturze.
  Mnie natomiast intryguje inna doskonała forma nie istniejąca w przyrodzie, jaką jest kwadrat. Kiedy myślę o obrazie, myślę o kwadracie (czy innym prostokącie), który swoim kształtem przypomina zamkniętą formę obrazu. To granica, w której zamyka się myśl tworzenia.
  Moje obrazy powstają z równoważenia płaszczyzn. O ostatecznym efekcie decydują detale, w jednym z nich znajduje się klucz do układu kompozycji i zagospodarowania płaszczyzny płótna. Celem jest dążenie do kompozycji statycznej, wyciszonej, monochromatycznej i poszukiwanie rozwiązań najprostszych.

  Roma Pilitsidis
  Głogów, 2011


  Wystawa czynna do 11 maja 2011.
  Kuratorem wydarzenia jest Barbara Schiller.
  Galeria Pro Arte
  65-001 Zielona Góra
  ul. Stary Rynek 2-3
  tel. 68 325 36 86
  e-mail: zpap.zgora@wp.pl
  www.zpap.zgora.pl

  REKLAMA

  KOMENTARZE

  WYDANIA LOKALNE
  pokaż wszystkie PARTNERZY
  Zamojska Slupska.eu Dziennik WIeczorny.pl ZIelonogorska.pl Thorner.pl Zeitung Jeleniogorska.pl Datbiger Zeitung Kubuska,eu Kolobrzeska.pl Gazeta Łużycka Gazeta Warszawska Gazeta Gnieźnieńska Legnicka.eu Gazeta Grudziądzka Gazeta Tarnowska Lodzka Gazeta Radomska Łomżyńska Echa płockie Gazeta Białostocka Poselka.pl Stargard.eu Markuriusz polski
  Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka