• Aktualności
 • Kontakt
 • WYDAJ SWOJĄ TWÓRCZOŚĆ
   

  Przeganiamy raka

  Autor: Wieczorna

  (Źródło: https://www.lodzkie.pl/strona-glowna/aktualnosci/przeganiamy-raka)

  Rozbudowa  WSS im. M. Kopernika w Łodzi w oparciu o koncentrację działań z zakresu profilaktyki onkologicznej, onkologii klinicznej, onkologicznych ośrodków satelitarnych oraz przekształcenie Szpitala w Wojewódzkie Centrum Onkologii było głównym tematem dzisiejszej konferencji prasowej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Mikołaja Kopernika w Łodzi.
  Podczas konferencji przedstawiciele szpitala m.in. Wojciech Szrajber , dyrektor szpitala, zaprezentowali podstawowe założenia projektu. W spotkaniu wziął udział m.in. marszałek WŁ Witold Stępień oraz wicemarszałek WŁ Dariusz Klimczak.
  - Profilaktyka zdrowotna jest jednym z istotnych elementów działań samorządu. Projekt „Wojewódzkie Centrum Onkologii” to wyzwanie dla nas wszystkich. Mamy możliwość skutecznie wykorzystywać środki unijnie na potrzeby mieszkańców województwa łódzkiego ze schorzeniami onkologicznymi. Dzięki wykwalifikowanej kadrze medycznej, wysokiej jakości sprzętu medycznego oraz ulepszeniu procesu diagnozowania i leczenia pojawia się szansa na lepsze i dłuższe przeżycie, albo przezwyciężenie choroby. Stawiajmy sobie za cel wykształcenie i utrwalenie nawyków aktywnej profilaktyki i pamiętajmy „Dieta, ruch i badania to jest to, co raka przegania – podsumował hasłem przewodnim konferencji, Marszałek Witold Stępień.
  Onkolodzy z Kopernika przekonywali, że doświadczenie, poziom przygotowania kadry i infrastruktury szpitala, a z drugiej strony niepokojące dane epidemiologiczne obligują do przekształcenia jednostki w pełnoprofilowe, wysokospecjalistyczne i nowoczesne Centrum Onkologiczne.
  Konferencja poprzedziła szereg otwartych dla społeczeństwa i pacjentów szpitala aktywności oraz atrakcji edukacyjnych i prozdrowotnych przygotowanych na terenie szpitala z okazji obchodówŚwiatowego Dnia Walki z Rakiem. Była dyskusja o zdrowym odżywianiu się i degustacja specjalnie przygotowanych, dietetycznych potraw. Można też było wziąć udział w zajęciach tanecznych i ćwiczeniach jogi.

  ETF
  REKLAMA

  KOMENTARZE

  WYDANIA LOKALNE
  pokaż wszystkie PARTNERZY
  Zamojska Slupska.eu Dziennik WIeczorny.pl ZIelonogorska.pl Thorner.pl Zeitung Jeleniogorska.pl Datbiger Zeitung Kubuska,eu Kolobrzeska.pl Gazeta Łużycka Gazeta Warszawska Gazeta Gnieźnieńska Legnicka.eu Gazeta Grudziądzka Gazeta Tarnowska Lodzka Gazeta Radomska Łomżyńska Echa płockie Gazeta Białostocka Poselka.pl Stargard.eu Markuriusz polski
  Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka