• Aktualności
 • Kontakt
 • WYDAJ SWOJĄ TWÓRCZOŚĆ
   

  80 mln zł na termomodernizację

  Autor: Wieczorna

  (Źródło: https://www.lodzkie.pl/strona-glowna/aktualnosci/80-mln-z%C5%82-na-termomodernizacj%C4%99)

  Spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe, TBS-y, samorządy mogą zgłaszać się do Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego i Alior Banku, po pieniądze na ogrzewanie swoich budynków. Obie instytucje w obecności marszałka Witolda Stępnia i członka zarządu Joanny Skrzydlewskiej podpisały umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na obsługę 80 mln zł.
   
  ŁARR wziął na siebie 30 mln zł, a Alior Bank pozostałe 50 mln zł. Obie instytucje będą udzielać pożyczek do 3 mln zł na bardzo korzystnych warunkach, które będzie można przeznaczyć na termomodernizacje budynków – wymianę okien, drzwi czy wyposażenia obiektów na energooszczędne, założenie nowych, ekologicznych systemów grzewczych, ocieplenie ścian szczytowych, zamontowanie źródeł energii odnawialnej. Pieniądze pochodzą z unijnego projektu Jeremie 2, a mogą o nie ubiegać się samorządy, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, Towarzystwa Budownictwa Społecznego oraz jednostki sektora finansów publicznych.
  - Liczę na kompleksową modernizację ponad 60 budynków – mówił marszałek Witold Stępień. - W ten sposób mieszkańcy przyczynią się do walki o czystsze powietrze i dołożą swoją cegiełkę do rewitalizacji miast.
  - Spotykamy się z bardzo dobrą ofertą pożyczek, które będzie można spłacać przez 15 lat – dodaje członek zarządu Joanna Skrzydlewska.
  jg
  REKLAMA

  KOMENTARZE

  WYDANIA LOKALNE
  pokaż wszystkie PARTNERZY
  Zamojska Slupska.eu Dziennik WIeczorny.pl ZIelonogorska.pl Thorner.pl Zeitung Jeleniogorska.pl Datbiger Zeitung Kubuska,eu Kolobrzeska.pl Gazeta Łużycka Gazeta Warszawska Gazeta Gnieźnieńska Legnicka.eu Gazeta Grudziądzka Gazeta Tarnowska Lodzka Gazeta Radomska Łomżyńska Echa płockie Gazeta Białostocka Poselka.pl Stargard.eu Markuriusz polski
  Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka