• Aktualności
 • Kontakt
 • WYDAJ SWOJĄ TWÓRCZOŚĆ
   

  Kolejowe ferie

  Autor: Wieczorna

  (Źródło: https://www.lodzkie.pl/strona-glowna/aktualnosci/kolejowe-ferie)

  Już po raz drugi Kolej Wąskotorowa Rogów – Rawa – Biała razem z Łódzką Koleją Aglomeracyjną zapraszają na zimowe wycieczki w czasie najbliższych ferii. ŁKA zapewni dojazd do Rogowa w atrakcyjnej cenie, a Kolej Rogowska uruchomi specjalne pociągi zimowe. Przejazdy realizowane będą ogrzewanymi wagonami z lat 50. i 60. XX w. Na pasażerów czekać będzie ognisko i dodatkowe atrakcje. O projekcie mówił w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej m.in. marszałek WŁ Witold Stępień.

  - Cieszę się z tego wspólnego przedsięwzięcia, które w czasie ferii umożliwia mieszkańcom regionu odkrywanie jego niezwykłych atrakcji. Zachęcam do turystyki zimowej, do zwiedzania naszego województwa nowoczesnymi pociągami ŁKA oraz historycznym taborem Rogowskiej Kolei Wąskotorowej – powiedział marszałek Witold Stępień.

  Wąskotorowe pociągi zimowe uruchomione zostaną w trakcie ferii w niedziele 28 stycznia i 11 lutego 2018 roku. Odjazd z Rogowa zaplanowano na godzinę 10:35 i 11:15. Niewątpliwą atrakcją przejazdów będzie włączenie do składu pługu odśnieżnego zaś w Jeżowie na pasażerów będzie czekał ciepły posiłek.

  Zakup biletów na pociągi wąskotorowe możliwy będzie tylko i wyłącznie przez stronę kolejrogowska.pl. Koszt biletu normalnego to 25,00, ulgowego 20,00 zł. Łódzka Kolej Aglomeracyjna specjalnie z tej okazji wprowadza ofertę powrót gratis. Pasażerowie kolei wąskotorowej, którzy zdecydują się na dojazd do Rogowa pociągami ŁKA będą mogli wrócić do domu bezpłatnie. Wystarczy uzyskać poświadczenie kierownika pociągu wąskotorowego na bilecie ŁKA. Koszt biletu na trasie Łódź Fabryczna – Rogów to 9,40 (bilet normalny) i 6,93 (bilet uczniowski).

  Turyści zarówno z Łodzi jak i Warszawy chętnie przyjeżdżają do Rogowa i okolic, a miejscowa oferta turystyczna co roku się rozszerza. Pociągi zimowe to zaledwie propozycja na początek roku. W przygotowaniu są także rozkłady jazdy pociągów w sezonie letnim, w tym kolejne promocje dla decydujących się na dojazd do Rogowa Łódzką Koleją Aglomeracyjną.

  GS

  REKLAMA

  KOMENTARZE

  WYDANIA LOKALNE
  pokaż wszystkie PARTNERZY
  Zamojska Slupska.eu Dziennik WIeczorny.pl ZIelonogorska.pl Thorner.pl Zeitung Jeleniogorska.pl Datbiger Zeitung Kubuska,eu Kolobrzeska.pl Gazeta Łużycka Gazeta Warszawska Gazeta Gnieźnieńska Legnicka.eu Gazeta Grudziądzka Gazeta Tarnowska Lodzka Gazeta Radomska Łomżyńska Echa płockie Gazeta Białostocka Poselka.pl Stargard.eu Markuriusz polski
  Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka